وبلاگ

به روز با آخرین اخبار نگه دارید
بهترین شرکت‌های مسئولیت‌پذیر اجتماعی

۱۰ نمونه از بهترین شرکت‌های مسئولیت‌پذیر اجتماعی

مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها (CSR)  در دنیای معدن چقدر مهم است؟از هر شرکت معدنی موفقی این سوال را بپرسید قطعا جوابشان این است که “خیلی مهمه”

 

متأسفانه صنعت معدن غالباً قربانی این باور گسترده می‌شود که این صنعت برای اقتصاد، جوامع و محیط زیست مضر است. این علی رغم همه مزایای قابل اثبات برای دنیای مدرن است – منابع طبیعی که از فناوری‌هایی که به آنها وابسته‌ایم، تشکیل می‌شوند‌، صنعت معدن چیزی جز آلودگی، اختلال و مرگ به همراه ندارد.

 

از عملیات کوچک مقیاس گرفته تا بزرگترین نیروگاه‌های معدنی، CSR و تأثیر آن بر محیط‌زیست ، اقتصاد و جامعه‌ای که یک شرکت انتخاب می‌کند در آن فعالیت کند، مسلم نیست.

 

۱۰. Glencore

در سال ۲۰۱۴، گلنکور به ارزیابی مجدد مشارکت‌های اقتصادی-اجتماعی خود پرداخت. این شرکت تلاش می‌کند تا با ارتقا جوامع پایدار با اقتصاد محلی متنوع و مقاوم ، وابستگی خود را از جامعه محلی به حداقل برساند.

در سال ۲۰۱۵، گلنکور نزدیک به ۸۰ درصد از ساکنان محلی را در نیروی کار خود داشت، و ۶۳ درصد از مدیران آن نیز ساکنان محلی بودند.

این شرکت کمی بیش از ۱۵.۱ میلیارد دلار صرف تأمین‌کنندگان محلی کرد ، به طور قابل توجهی تجارت محلی و رشد اقتصاد محلی را ارتقا داد.

قضیه اینجا تمام نمی‌شود، گلنکور بیش از ۱۳۴ میلیون دلار در زیرساخت‌های استفاده عمومی هزینه کرده است، با بیشترین سرمایه‌گذاری قابل توجه در توزیع برق (۶۸.۵ میلیون دلار) ، جاده‌ها (۵۶ میلیون دلار) ، و تصفیه و توزیع آب (۵.۶ میلیون دلار).

شرکت معدنی گلنکور

 

۹. BHP Billiton

در سال مالی ۲۰۱۶، BHP Billiton در حدود ۲.۶۷ میلیارد دلار سهم اقتصادی داشت، بنابراین ناگفته نماند که این شرکت واقعاً ارزش CSR و مشارکت جامعه را ارزیابی می‌کند.

در اکتبر 2015 ، BHP Billiton ترینیداد و توباگو ، با مشارکت (Conservation International (CI و موسسه منابع طبیعی کارائیب (CANARI) اقدام جامعه مدنی در ترینیداد و توباگو را برای ایجاد مقاومت در برابر تغییرات آب و هوا (Climate (ACTT آغاز کرد.

هدف این پروژه چیست؟ برای توانمندسازی مجموعه‌ای از سازمان‌های جامعه مدنی با فرآیندهای دقیق و شفاف نهادی و بهترین روش‌های فنی به روز برای سازگاری با تغییرات آب و هوا و برنامه‌ریزی تاب آوری. این پروژه در دسامبر ۲۰۱۶ به پایان رسید، اما مجموعه ای از جامعه مدنی را برای سازگاری با تغییرات آب و هوایی، شامل بهترین روش‌ها و مطالعات موردی و مواد ایجاد ظرفیت برای آینده، باقی خواهد گذاشت.

 

۸. Anglo American

در زمان افزایش نوسانات بازار، شرکت  آنگلو همچنان بر نقش مشارکت جامعه متمرکز دارد.

در طول توسعه معدن الماس Gahcho Kué ، De Beers Canada به نیاز به برقراری ارتباط و تعامل موثر با جوامع بومی میزبان برای رسیدگی به فعالیت‌ها و تأثیرات معدن پی برد. در سال ۲۰۱۴، این شرکت مستقیماً با احزاب بومی مذاکره کرد تا یک مجمع به نام Ni Hadi Xa ، یک نام Chipewyan به معنای تماشای زمین، ایجاد کند، که به همه طرف‌های متضرر امکان می‌دهد در فعالیت‌های نظارت بر محیط‌زیست در معدن شرکت کنند.

Ni Hadi Xa یک لول  نظارت اضافی ، بیش از ابزارهای نظارتی حاکم بر عملیات استخراج ، فراهم می‌کند و بخشی از تعامل گسترده تر با جوامع بومی را تشکیل می‌دهد.

 

۷. Oz Minerals

Oz Minerals ، یک شرکت بین‌المللی متمرکز بر مس واقع در استرالیای جنوبی “در تلاش برای پیشرفت مستمر” در ارائه حداکثر سود بلندمدت برای جوامع میزبان خود است.

در سال 2015 ، این شرکت حدود ۳۳۶۱۶۳ دلار برای سرمایه‌گذاری در جامعه هزینه کرد.

این شرکت عضو اتحاد صنعتی Coober Pedy است که یک گروه نمایندگی از شرکت‌های معدنی محلی و شورای محلی است که اجازه می‌دهد یک رویکرد استراتژیک مشترک برای حمایت از جامعه محلی به روشی پایدار از طریق اهداف و منافع مشترک داشته باشد.

OZ Minerals از برنامه‌های محلی و منطقه‌ای مثل: حمایت مالی فارغ‌التحصیلان سال ۱۱ و ۱۲ مدرسه Coober Pedy Area ، این برنامه همچنین از خدمات پزشكان پرواز سلطنتی‌، ورزش كودكان از راه دور و جایزه مجسمه‌سازی مس و كارگاه مس به عنوان بخشی از جشنواره هنرمندان حال حاضر استرالیای جنوبی پشتیبانی می‌كند.

 

۶. Rio Tinto Group

این غول معدنکاری دارای یک سابقه قوی در زمینه مشارکت موثر و قابل اثبات جامعه شرکتی است که ثابت می‌کند مهم نیست که چه بزرگ و چه کوچک – CSR یک عنصر مهم در صنعت است.

طبق آمار شورای معادن استرالیا، بیش از ۶۰ درصد از معادن استرالیا در جوامع محلی بومی همسایه هستند، اما کارمندان بومی به طور متوسط ​​تنها شش درصد از نیروی کاراین معادن را تشکیل می‌دهند.

شرکت معدنی ریوتینتو

۵. Cranfield University

صنعت معدن و فلزات بخش اساسی از چشم‌انداز صنعتی و اقتصادی انگلستان است. دانشگاه کرانفیلد به طور خاص در زمینه حذف و ذخیره حجم زیادی از روباره‌های زمین که در هنگام استخراج باید برداشت و نحوه بازگرداندن موفقیت‌آمیز آن در روش معدنکاری کواری کار کرده است.

یک دانشجو تلاش خود را معطوف به چگونگی بهبود این مدیریت کرده و در بهترین مسیر بازگشت به بهره‌وری یا “بازگشت به طبیعت” مشاوره داده است.

دکتر مارک که تحقیقات خود را که برنده جایزه شده در معدن کیتون انجام داده است، می‌گوید “کار بزرگی در جهت محافظت از تنوع زیستی و کیفیت خاک‌های بالایی حذف شده در حال انجام است”.

او همچنین افزود : “یک روش کواری که با محیط اطراف خود درگیر شود، تأثیرات آن را در نظر بگیرد و برای به حداقل رساندن (و حتی بهبود) کیفیت زمین اشغال شده معدنی باشد که رونق داشته و توسط جامعه محلی و همه ساکنان آن، انسانی و غیره پشتیبانی شود. ”

 

۴. Mott Macdonald

Mott Macdonald یک مشاور مهندسی، مدیریت و توسعه جهانی است که با هدف راهنمایی مشتری از طریق چالش‌های پیچیده، برای شرکت‌های معدنی که شامل CSR هستند، متمرکز است. این شرکت پشتیبانی و با سازمان‌های اصلی متمرکز بر CSR، از جمله مهندسان توسعه خارج از کشور (EFOD)، مهندسان بدون مرز، انجمن بهداشت، آموزش و پرورش) RedR و کمک به آب همکاری می‌کند.

این شرکت با طرحی که به نمایندگی از شورای ملی کمکها در زامبیا انجام شده است، خدمات مشاوره‌ای را به بخش معدن ارائه می‌دهد و به طور خاص بر نتایج توسعه اجتماعی تمرکز کرده است.

“ما استراتژی، ابزار و راهنمای برنامه‌ای را برای افزایش آگاهی از HIV و ارائه مشاوره در مورد پیشگیری از آن تهیه کردیم. تجزیه و تحلیل هزینه و سود انجام شده نشان داد که هشت شرکت معدنکاری با معرفی این طرح صرفه‌جویی کرده‌اند. ”

 

۳. Alphamin Resources

منابع Alphamin از طریق پروژه Bisie Tin ، که ماه گذشته نمایه‌سازی کردیم، قصد دارند با تمرکز قابل توجه در ایجاد یک میراث ماندگار برای جامعه محلی، Kivu North را به عنوان اصلی‌ترین رسوب قلع بدون درگیری در جهان تعریف کند.

بوریس کامسترا ، مدیر عامل شرکت Alphamin Resources، معتقد به “مهندسی معکوس” است.

“اگر نیروی کار شما به لباس متحدالشکل نیاز دارد ، پس به عنوان یک شرکت می‌توانید این منبع را به صورت محلی تهیه کنید، مواد را بیاورید و گروه‌های خیاطی ایجاد کنید. موضوع این است که کاری برای جامعه ایجاد شده توسط شما به عنوان یک شرکت ایجاد شده است. ”

این شرکت همچنین به مقررات دود-فرانک متعهد است ، که اطمینان می‌دهد قلع آلفامین فقط از طریق کانال های قانونی فروخته می‌شود.

….

۲. Phoenix Mining Consultants

PMC یکی از مشاوران برجسته معدن در جهان ، با تمرکز اصلی در عملیات استخراج معدنی در فدراسیون روسیه، ترکیه، مقدونیه و انگلستان، تلاش می‌کند تا یک صنعت سالم و پایدار ایجاد کند.

این شرکت با یک پروژه استخراج طلای گرینفیلد در شرق DR کنگو ، Twangiza ، کار کرد که بخشی از آن توسط IFC تأمین شد. این پروژه از طریق بنیاد بانرو تاسیس شده است ، این پروژه قصد دارد استخدام نیروی کار محلی و تجارت “هر جا که امکان پذیر باشد” ، “تعهد به سرپرستی مسئول محیط زیست” از جمله حفاظت از گونه‌های محلی حیوانات، و تمرکز بر پیشرفت‌های آموزشی، بهداشتی و زیرساختی است که ” بیشترین تأثیر را بر کیفیت زندگی دارد. ” را به جا بیاورد.

 

 

۱. Vedanta Resources

خانم روما بالوانی ، رئیس گروه ارتباطات و توسعه پایدار، می‌گوید: “ماهیت اصلی منابع ودانتا، یکی از برجسته‌ترین شرکت‌های منابع طبیعی جهان، نشان دادن” استانداردهای کلاس جهانی حکمرانی، ایمنی، پایداری و مسئولیت اجتماعی است. “

ودانتا متعهد به فلسفه خود با عنوان “مجوز اجتماعی برای فعالیت” است که مشارکت جامعه را به عنوان “ستون اصلی” قرار می‌دهد تا به طور مداوم در جهت بهبود کیفیت زندگی جوامع در مناطق عملیاتی خود کار کند.

در ادیشا، جایی که ودانتا کارخانه‌های ذوب آلومینیوم و نیروگاه‌های خود را دارد، این شرکت فعالیت‌های CSR با تأثیر عمیق را آغاز کرده است. امکانات اسکان مجدد در Jharsuguda، که خانواده‌های آواره را در خود جای داده است، یک ساختار نمونه‌ای را که با امکانات بهداشتی، مدرسه، چراغ‌های خیابان، تأمین آب مناسب، امکانات ورزشی ، سالن‌های اجتماع و بسیاری از امکانات دیگر است، ایجاد می‌کند.

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *