وبلاگ

به روز با آخرین اخبار نگه دارید
مسیری طولانی تا رسیدن به معدنکاری مسئولانه

مسیری طولانی تا رسیدن به معدنکاری مسئولانه

از سال ۱۹۹۶، ریوتینتو سیاست توسعه ارتباط با رهبران بومیان جزیره و تنگه تورس را در راستای معدنکاری مسئولانه پایه نهاد. این تحول شامل توافق نامه‌های برای توسعه منطقه‌ای و دسترسی به زمین، ظرفیت‌سازی جامعه، شناسایی میراث فرهنگی، و حمایت مالی از استرالیایی‌های بومی برای دنبال کردن ایده‌ها و ابتکاراتشان را دنبال بوده است.

 

ریو البته تنها نیست. اکثر شرکت‌های بزرگ معدنی جهانی تعهدات جدی CSR دارند (از جمله Newmont Mining Corp، Barrick Gold Corp، BHP Billiton، AngloGold Ashanti Ltd، Vale SA، Glencore Xstrata، Anglo American and Freeport McMoRan Copper & Gold Inc).

بسیاری از این شرکت‌ها، خواه از طریق احساس یا واقعیت، تا به امروز مردد باقی مانده‌اند. به عنوان مثال، سال گذشته RepRisk (یک شرکت اطلاعاتی تجاری که مسائل زیست‌محیطی، اجتماعی و حاکمیتی را پوشش می‌داد)، گزارشی از بحث برانگیزترین شرکت‌های استخراج معادن در سال ۲۰۱۱ را منتشر کرد. این موارد شامل اتهامات نقض حقوق بشر، تخریب محیط‌زیست و ناآرامی‌های کارگران بود. از جمله این شرکت‌ها: Newmont Mining Corp، BHP Billiton، Glencore International، Freeport McMoRan Copper & Gold Inc، Rio Tinto، Barrick Gold Corp و Anglo American.

 

با توجه به وجود تعصبات ضد صنعتی در عرصه عمومی، تعجب‌آور نیست که بهترین شیوه‌های کاری شرکت‌ها مورد توجه قرار نمی‌گیرند. مایکل تورنس(که مطالب خود را در مورد پایداری در وب سایت www.lexsustineo.com می‌نویسد)، همکار Norton Rose Fulbright (یک شرکت حقوقی بین‌المللی) گفت: “اغلب تمرکز زیادی بر روی آنچه در رسانه‌ها اتفاق می‌افتد وجود ندارد.”

این حالت تا زمانی است که مشکلی پیش بیاید. Joanne Petrini ، معاون دستیار رئیس محیط زیست AECOM (یک شرکت مشاوره مهندسی جهانی) گفت:”وقتی کسی به تخلف متهم می‌شود، شما عملکرد خلاف را نسبت به عملکرد واقعی مشاهده می‌کنید.”

تعریف CSR در بین معدنکاران می تواند متغیر باشد (که خود یک مسئله است) برخی حتی آن را “قابل دوام” می‌نامند.

شرکت‌های چند ملیتی معدن تنها کسانی نیستند که دارای برنامه CSR هستند. محققان، مهندسان، خردسالان و معدن کاران متوسط در سراسر کشور نیاز به توسعه پایدار را درک می‌کنند. اما به طور کلی، طبق گفته مشاورانی مانند مارتین نوریتر (مالک شرکت CSR مستقر در اتریش) “سازگاری” برای شرکت‌های معدنی کوچک‌تر، اندازه متوسطی قائل است که او در مورد آنها گفت: واقعاً بسیار چالش برانگیزند و بیشتر از تجربیات خود آموخته‌اند، اغلب اوقات وقتی که از قبل مشکلی وجود دارد و باعث اتفاق بدی شده است با ما تماس می‌گیرند نه قبل از آن.

“مدت‌هاست که نقض حقوق بشر نظامیان و افراد مسلح درباره معادن، و همچنین سوءاستفاده‌های احتمالی نسبت به برخی از ۳۰ میلیون معدنچی صنعتگر و کوچک در جهان، یک نگرانی است.”

برای خشونت علیه کارگران معدن اتحادیه محلی وجود دارد. به عنوان مثال، در سال ۲۰۰۹، از شرکت آلاباما دراموند به اتهام تأمین بودجه شبه نظامیان کلمبیایی که مردم نزدیک راه آهن ۱۲۰ مایلی که دو معدن داخلی درموند را به بندر کارائیب متصل می‌کرد مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند، شکایت شد. به گزارش بلومبرگ نیوز، این شرکت استخراج زغال سنگ از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

مسیری طولانی تا رسیدن به معدنکاری مسئولانه

 

قدرت و مردم در معدنکاری

به طور کلی، سود در کشورهای معدنی اغلب از افرادی که در آنجا زندگی می‌کنند دور می‌ماند. سینکینش اجیگو، (وزیر معدن اتیوپی در کنفرانس معدن توسعه سیدنی ۲۰۱۳ در ماه می) گفت:”بخش معدنکاری ما به ۲۰درصد درآمد صادراتی ما کمک می‌کند. اما سهم آن در تولید ناخالص داخلی بسیار کم است (فقط ۵٪) که ما سعی در افزایش آن داریم.”

پیتر سینکلر، نایب رئیس مسئولیت اجتماعی شرکت باریک، به وبلاگ CSR فوربس گفت:” در جمهوری دومنیکن، Barrick Gold Corp این کار را با موفقیت در اتحادیه جوامع محلی با مقامات محلی ، سازمانهای غیردولتی و سفارت کانادا انجام داد، تا با رای جامعه آنچه را که می‌خواستند با بودجه‌ای که با شروع کار کامل معدن شروع به دریافت می‌کنند، انجام دهند.”

دستور کار حقوق بشر درخصوص معدنکاری مسئولانه

به گفته کارشناسان، تأکید بر حقوق بشر آخرین تغییر پارادایم در CSR معدن‌کاری است. سامیتر خاطرنشان کرد، گزارش بهداشت و ایمنی ۳۰ سال پیش و به دنبال آن اقدامات اولیه زیست‌محیطی در اوایل دهه ۱۹۹۰ ظهور کرد، در حالی که حقوق بشر فقط در نیمه دهه گذشته اولویت‌بندی شده است.

این امر به طور گسترده‌ای به کار استاد دانشگاه هاروارد جان راگی (John Ruggie) که از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۱ نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور تجارت و حقوق بشر و نویسنده اصول راهنمای سازمان ملل در زمینه تجارت و حقوق بشر بود، نسبت داده می‌شود. شرایط آن درمورد مسئولیت شرکتی برای حمایت از حقوق بشر به طور گسترده توسط نهادهایی از جمله International Finance Corp (IFC) و اتحادیه اروپا پذیرفته شده است. این اصول همچنین از پشتیبانی قوی در میان مشاغل بین المللی و گروه‌های جامعه مدنی برخوردار است. راگی اکنون مشاور ویژه هیئت مشاوره CSR Barrick Gold Corp است.

این مسئله برای یک صنعت که ۲۰ سال گذشته به تدریج با فناوری بیشتر تقویت می‌شود مفید است. سمیتر خاطرنشان کرد: از آنجا که معدنکاری به طور افزایشی به کارگران خارجی روی می‌آورد، تنش‌های برای اعضای جامعه بیکار می‌تواند داشت باشد.

 

شرکت‌هایی مانند Freeport McMoRan Copper & Gold Inc نسبت به این موضوع حساس بوده‌اند. سال گذشته در اندونزی (جایی که شرکت تابعه آن یکی از بزرگترین معادن مس-طلای جهان را در استان پاپوآ غربی اداره می‌کند)، فقط ۳۴٪ آنها بومیان پاپوآ هستند. The Phoenix-based miner همچنین 200 آمریکایی از نیروهای خود را به کار گرفت، در حالی که پیش از آن ۹۸٪ کارگران معدن Tenke Fungurume در جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) تبعه کنگو بودند.

اما در آن سو Rio’s initiative با ۲۴۰۰ کارگر این کشور را به بزرگترین کارفرمای خصوصی استرالیایی‌های بومی در سراسر کشور تبدیل کرده است. هاروی مدیر این مجموعه گفت: “ما ترجیح می‌دهیم آن را به عنوان یك رویكرد علاقه‌ای تصور كنیم تا یك رویكرد موقعیت محور، و تاكنون بسیار موفق نیز بوده‌ایم.”

هاروی گفت که پتانسیل نوسانات هنگام شروع یک پروژه معدن را نمی‌توان بیش از حد ارزیابی کرد. وی گفت: “اختلال زیادی در شیوه زندگی وجود دارد. بنابراین باعث عدم تعادل موجود وبه هم خوردن سلسله مراتب اقتدار محلی شده است و این باعث می شود که تار و پود جامعه از هم بپاشد.”

لوئیس اور (بنیانگذار گروه مشاوره Orasi) گفت: این بدان معناست که نزدیک شدن به جوامع از طریق تعامل ذینفعان همیشه یک فرآیند دقیق است که درک و جلوگیری از ظهور هر نوع ائتلاف خصمانه را شامل می‌شود.

اوره خاطرنشان کرد: اولویت اول شامل گرفتن مجوز برای ملاقات با رهبر جامعه‌ای است که در آن معدنکاری باید انجام شود و اگرچه قوانین واضح گفته‌اند، اما بسیاری از آنها نادیده گرفته می‌شوند. شما با شبکه‌سازی شروع می کنید باید صادق، راست‌گو و شفاف باشید. این یک دسیسه نیست.

در برخی موارد ، رویکردی بیش از حد محتاطانه و در عین حال ضد تولید، مانع از ممیزی حقوق بشر و سایر اقدامات مربوط به CSR می شود. آکسمن گفت: “ممکن است برای اهداف مشترک تأکید بیش از حد در گرفتن مجوز وجود داشته باشد. بیایید اول اجازه را بگیریم و بعداً نگران بقیه موارد باشیم.” اغلب کار نمی‌کند.

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *