وبلاگ

به روز با آخرین اخبار نگه دارید
بازاریابی در حوزه معدن

فوت و فن بازاریابی در معدن

تأمین‌کنندگان و شرکت‌های خدماتی معدنی در تولید و ارائه خدمات خود بسیار عالی عمل می‌کنند، اما در بحث  بازاریابی آنها چندان عالی نیستند. بسیاری به شما خواهند گفت که آنها خودشان به طور سنتی، در بازار فروششان را انجام  می‌دهند و نیازی به بازاریابی ندارند اما دلیل اینکه چرا نمی توانند چشم انداز و جایگاه جدیدی در صنعت بدست آورند و هنگام فروش نمی توانند به قیمت معامله کنند را نمی‌دانند. حقیقت این است که فروش در معدنکاری با بازاریابی آغاز می‌شود ، قبل از اینکه مشتری‌هایتان زنگ بزنند.

دیدگاه فعالان معدنی این است که آنها بازاریابی را فقط فروش کوتاه مدت می دانند و به دنبال ایجاد اعتبار میان مدتی و بلند مدت و به اشتراک‌گذاری دانش نیستند. مطمئناً، شما انتظار دارید که باید از بازاریابی خود سودی  را دریافت کنید ،اما این اتفاق نخواهد افتاد بدون اینکه مشخص کنید چه کسی هستید، چرا شما متفاوت هستید و چه چیزی شما را به یک گزینه معتبر تبدیل می‌کند.

 

 

نکته۱:  در معدن به همان روشی که می‌خرید، بفروشید

 

آیا از کسی که هرگز ملاقات نکرده اید، از طریق تلفن تجهیزات و خدمات صنعتی با ارزش را خریداری می کنید؟

آیا از طریق  فقط یک  بروشور، تجهیزات یا خدمات صنعتی می خرید؟

آیا شما می توانید  تجهیزات یا خدمات صنعتی را توسط آگهی خریداری کنید؟

اگر پاسخ این سوالات منفی است ، پس چرا سعی می کنید محصولات یا خدمات خود را از این طریق بفروشید؟

قبل از خرید هر چیز با ارزشی چه سوالی از خود می پرسید؟ به دنبال چه فاکتورهای اعتباری هستید؟ از کجا اطلاعات مربوط به موضوع را می‌گیرید؟ چه نوع موضوعاتی بر تصمیم خرید شما تأثیر می‌گذارد؟ دانستن این مسائل برای بخش شما اولین قدم در بازاریابی موثر تجهیزات و خدمات معدنی محسوب می شود.

نکته۲:  برای بازاریابی در حوزه معدن مراجعه حضوری بسیار عالی است اما کاملا واضح است که کافی نیست.

 

بسیاری از مردم می گویند منبع اصلی کسب درآمدشان از طریق مراجعه حضوری است. این بسیار خوب است، اما چگونه این امر شما را به مشتریانی که در شبکه ارتباطی تان نیستند، معرفی میکند؟ شما ممکن است مدتی از این طریق کسب درآمد کنید اما سرانجام رقیبی وارد بازار می شود و فروش شما را تضعیف می کند یا شرایط بازار دچار رکود می شود و به راحتی نرخ رشد مورد نظرتان را از طریق مراجعه حضوری که قبلا انجام داده اید دریافت نمی کنید. هر اتفاقی بیفتد شما  بازاریابی خود را به روی شانس باز می گذارید.

آیا می دانید مشتریان و تصمیمات احتمالی خرید  را چه چیزی  تحریک می کند؟ چه اطلاعاتی برای مشتریان شما در بیرون وجود دارد و چه احتمالاتی را باید بررسی کنند قبل از اینکه تلفن را بردارند یا برای شما ایمیل ارسال کنند.

و فک میکنید احتمالات شما وقتی که موارد زیر را بفهمند چجوری از آب در میاد؟

  • وب سایت فاقد اعتبار شما که ده سال از آخرین مطلب آن گذشته است؟
  • محصولات و خدمات سایت شما که دیگر آنها را ارائه نمی دهید؟
  • گواهی نامه شما از هشت سال پیش؛
  • پروفایل ساده و بدون جذابیت لینکدین شما.

البته مراجعات حضوری عالی هستند اگر هیچ جایگزینی برای محتوای مرتبط، به روز و آموزنده در وب سایت شما نیست. چراکه این نوع محتواها به خودی خود باعث می شود که یک مشتری بتواند درمورد اینکه شما شرکتی برای آنها هستید که بتوانند در زمینه ای که نیاز دارند با شما همکاری کنند را بررسی کنند.

نکته۳: یک مشاور قابل اعتماد در حوزه معدن شوید

 

بازاریابی فرایندی نیست که یک رویداد یا صرفا یک تبلیغ باشد. این یک روند مداوم برای ارائه اطلاعات ارزشمند است که منجر به این می شود که شما یک مشاور مطمئن باشید و برنده بازی شوید. روشی که شما به طور مداوم از طریق وبلاگ نویسی ، بازاریابی محتوا و بهینه سازی موتور جستجو سئو به  ارائه این اطلاعات می پردازید ، به اصلی ترین فرصت توسعه شما تبدیل می شود.

از طریق ایجاد اعتبار مبتنی بر ارائه اطلاعات با ارزش از طریق مقالات ، تصاویر ، فیلم ها ، مصاحبه ها ، وبلاگ نویسی ، مطالعات موضوعی و موارد دیگر ، می توانید با مشتریان ارتباط برقرار کنید. اگر محتوای مناسبی باشد ، از طریق کانال مناسب به افراد مناسب تحویل داده شود ، می توان از آن به عنوان سرنخ استفاده کرد. فرایند بازاریابی ورودی را بازبینی کنید تا  وارد مقدمه ای در روند ایجاد منفعت و اعتبار از محتوا شده باشید.

بازاریابی در تأمین کنندگان و شرکت های ارائه دهنده  خدمات معادن  چیزی فراتر از تلاش برای قرار گرفتن در لیست تامین کنندگان مواد معدنی برای شرکت های بزرگ معدنی است. این پروسه به  درک شما از بازار و نحوه خرید آنها ، تولید محتوای مناسب برای توصیف محصولات و خدمات شما و ارائه آن مطالب به طور مداوم به صنعت بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *