وبلاگ

به روز با آخرین اخبار نگه دارید
برندینگ در معدن

جایگاه برندسازی در شرکت‌های معدنی

در صنعت معدن، ما عموما فکر نمی‌کنیم که نشان تجاری شرکت‌های معدنی بسیار ضروری باشد. البته نام تجاری برای فروشندگان معدن و پیمانکاران ضروری است تا خود را از رقبا جدا کنند. بسیاری از تولیدکنندگان معدنی بزرگ به دلیل نیازهای ضروری، خود را از برندشان جدا کرده‌اند.

اگر یک تحلیل سریع از بسیاری از نام‌ها و نشان‌های شرکت‌های معدنی انجام دهید، می‌توانید درک کنید که آیا عموم مردم قادر به تشخیص دقیق آنچه آن ها  انجام می‌دهند هستند؟ وب سایت آنها چطور؟

 

 

حال اگر خود شما دارای شرکتی در حوزه معدن باشید، آیا اولین نگاه به شرکت شما به کسی می‌فهماند که شما یک تولید کننده طلا هستید؟ اگر تولیدکننده مس یا نیکل در استانی خاص باشید چه؟ آیا کسی می‌تواند با توجه برند تجاری شما، متوجه شود؟

برند تجاری برای شرکت‌های معدنی به منظور ایجاد ارزش در عملیات و وجه اجتماعی بسیار اساسی است. یک برند قوی با عینیت بخشیدن به شرکت به عنوان عاملی قابل اعتماد و کارآمد برای جوامع خود، به معادن شما ارزش می‌بخشد.

برند معدن چیزی فراتر از یک نشان ساده است. برند یک بایگانی گسترده از عملیات در جامعه و مردم است، که شامل ارتباطات خارجی، یک وب سایت، رسانه‌های اجتماعی و کارمندان است.

برند قدرتمند یک شرکت معدنی، تجربه مثبت عملیات و کل صنعت را به تصویر می‌کشد. این همان مسیر اعتماد اجتماعی و شفافیت است.

 

 

در اینجا برخی از مزایای خارق العاده‌ای که یک برند شرکت معدنی می تواند ایجاد کند ذکر شده است:

یک برند پابرجا اعتماد عمومی را ارتقا می‌بخشد

ما پذیرفته‌ایم که اشتباهات گذشته برخی، اعتماد عمومی به معدنکاری را از بین برده است. بسیاری از قبول پیشرفت‌های این صنعت در زمینه ایمنی، مهندسی، نظارت بر محیط زیست و تحویل موادی که این صنعت در چند دهه گذشته به دست آورده است، خودداری می کنند یا از آنها بی اطلاع هستند.

اگر ما شروع به ایجاد یک برند تجاری کنیم که از طریق روش‌های موثر و مثبت با مردم تعامل داشته باشد، می‌توانیم این ادراکات را تحت تأثیر قرار دهیم. پروژه Mt Todd ویستا گلد یک مثال عالی برای برقراری مجدد مجوزهای عمومی از طریق انتشار اطلاعات مثبت است. از زمان به دست آوردن این پروژه در سال 2006، ویستا گلد برای مجوزهای اجتماعی خیلی جدی تلاش کرد تا پروژه Brownfield را برجسته کند. از زمان مشارکت ویستا پیشرفت قابل توجهی در زمینه کاهش و تصفیه آب اسیدی در محل حاصل شده است.

 

یک برند ارزشی را که ارائه می‌دهید به مردم وصل می‌کند

در اصل، برند تجاری شرکت ارزش بسته‌بندی شده کل شرکت است. این برند خط تولید انتقال DNA شرکت به مجامع عمومی است. اگر شما به عنوان یک شرکت معدنی، به ارزشی که ارائه می دهید افتخار می‌کنید باید به اشتراک این ارزش‌ها نیز افتخار کنید.

برندسازی ارزش مالی ایجاد می‌کند، بنابراین به این فکر کنید که چگونه می خواهید در جوامع محلی و در سطح صنعت جهانی مورد توجه قرار بگیرید. چه چیزی موثرترین نتایج را به همراه خواهد داشت؟

 

برند شما را از سایر شرکت‌ها جدا می‌کند

ایده‌ها و ارزش‌هایی که برای سازمان‌های معدنی عزیز هستند، عوامل مهمی در برجسته شدن از بین سایر شرکت‌های معدنی است. همان ارزش‌ها باید در برند شرکت شما نشان داده شوند.

این ممکن است یکی از دشوارترین وظایف یک سازمان برای حل و فصل باشد. در این صنعت منحصر به فرد، چگونه یک سازمان معدنکاری خود را از بقیه متفاوت می‌کند؟ با رویکردهای فناوری؟ اختلافات جغرافیایی؟ برای پاسخ به این سوالات، یک جلسه فکری در سطح رهبری ممکن است ضروری باشد.

یک مثال عالی برای جدا کردن نام تجاری از شرکت های دیگر، رویکرد Goldcorp در زمینه جهش تکنولوژیکی در صنعت است. که نه تنها برای خود بلکه به نفع کل صنعت نیز از پیشرفت‌ها حمایت کرده است.

 

نام تجاری شما انگیزه‌ای برای کارمندان شما فراهم می‌کند

بهترین برند تجاری در معدنکاری بر اساس یک ایده قوی ساخته شده است، چیزی که شما با تیم خود می‌توانید تحقق بخشید. این برند باید از طریق کل سازمان شما، از جمله همه کارکنان، احساس شود. هنگامی که یک سازمان معدنکاری در مورد برند تجاری واضح است و می‌تواند این وعده را عملی کند، وفاداری در بین افراد شما نیز مانند این الگو پیشروی خواهد کرد.

 

یک برند قوی باعث شناسایی مجدد می‌شود

مردم تمایل دارند به شرکت‌هایی که با آنها آشنا هستند اعتماد کنند و با آنها ارتباط برقرار کنند. اگر برند تجاری شما سازگار و آسان باشد،  به این شکل می تواد به مردم کمک کرد تا در پشتیبانی از تحولات عملیاتی در طول چرخه حیات معدن راحت‌تر باشند.

آیا می توانید بجای در نظر گرفتن خود، به عنوان یک تولید کننده طلا در کشور، استراتژی های ارتباطی و برند تجاری را برای عموم در نظر بگیرید تا شما را “بهترین” یا “پایدارترین” تولید کننده طلا در کشور بدانند؟ این فقط یک نمونه از این است که چگونه نشان تجاری می‌تواند دامنه ای باورنکردنی از شناخت را ارتقا دهد.

 

یک برند منحصر به فرد سرمایه‌گذاران جدیدی را جذب می‌کند

بدیهی است اکتشاف‌، حفاری و نتایج تولید به سرمایه گذاران بیشتر و نقدینگی منجر خواهد شد. این ضروری است. اما یک مارک تجاری قابل شناسایی و قابل اعتماد می‌تواند این نتایج را نیز افزایش دهد. اگر برند سازمان‌های معدنی ما در اطلاعات خود باز باشد و شفاف‌ترین ارتباطات ممکن را ارائه دهد، توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب می‌کند.

به گفته دیوید کو از Torque Investor ، 62٪ از کارگزاران و روسای میزهای تجاری انگلستان می‌گویند اکنون تمایل شبکه‌های اجتماعی بر قیمت سهام تأثیر دارد. از آنجا که شبکه‌های اجتماعی در بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی نشان تجاری یک شرکت هستند، می توانید ببینید که چرا برندسازی برای سرمایه‌گذاری بسیار مهم است.

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *